Apie interjerą

Namų interjeras yra kiekvieno žmogaus vizitinė kortelė. Pasikviesdami svečius į namus, jūs atveriate jiems savo privačią erdvę, kurioje slypi labai daug informacijos apie jus pačius. Kaip susikurti interjerą, jog jis paverstų namus vieta, kur gera sugrįžti bei padarytų įspūdį kiekvienam, įžengusiam pro pat duris? Visa tai, ko nežinojote apie interjerą rasite čia!

Nepasiklyskite spalvose

Kuomet kuriate namų interjerą, nepersistenkite naudodami daug spalvų. Namu projektai nėra cirko arena, todėl pernelyg ryškios ar margos spalvos vargins jūsų akis ir nesinorės daug laiko praleisti namuose. Kad ir kiek daug norėtumėte padaryti kambariuose, stenkitės nemaišyti stilių.

Kasdieniam gyvenimui geriausiai tinka švelnios spalvos. Rusva, vanilės, gelsva, balta didina erdves ir suteikia švaros pojūtį. Tai universalios spalvos, kurios tinka kiekvienam išrankiam skoniui. Šviesios spalvos yra klasikinis interjeras, kuris yra universalus. Visgi, jog nepaverstumėte namų nuobodžiai nuspėjamais, naudokite išskirtines detales. Jeigu nenorite apsikrauti kambarių nereikalingais daiktais, formuokite unikalumą kitais būdais. Pavyzdžiui, tapetai yra puiki sritis, kur realiausia parodyti kūrybiškumą. Šiais laikais apdailos medžiagų parduotuvės turi pačių įvairiausių sienų apmušalų, kokių jūsų fantazija net nesugalvotų. Specializuotos tapetų parduotuvės gali jus sudominti net šilko tapetais, kurie įneštų labai daug prabangos pojūčio net kukliausiuose namuose.

Pajauskite erdvę

Interjeras mažam butui yra viena dažniausių, tačiau tuo pačiu ir sudėtingiausių situacijų. Didžioji dauguma lietuvių gyvena nedideliuose, poros kambarių butuose, kurių vidaus erdvės ankštos ir neleidžia jų lengvai modifikuoti. Dar didesnė problema, jog viename kambaryje turi sutilpti darbo, miego ir svečių zonos. Ar įmanoma tai padaryti? Tikrai taip, tik reikia šiek tiek žinių ir gudrumo. Jeigu norite viename kambaryje sukurti kelias funkcines zonas, pirmiausiai jums teks pasirinkti baldus. Baldai neturėtų užversti viso kambario erdvės. Šiais laikais gaminamos funkcionalios sofos, kurios dienos metu priims svečius pasėdėti, o nakties metu pavirs puikia, patogia lova šeimininkams.

Mazo buto interjeras ypatingas tuo, jog labai svarbu neperkrauti vidaus erdvių daiktais. Smagu turėti išskirtines interjero detales, tačiau gerai apgalvokite, ar jos nepakenks. Atidžiai rinkitės paveikslus, veidrodžius ir kambarinius augalus. Pastarieji mažą butą gali paversti šiltnamiu, todėl tai tikrai neatrodys taip estetiškai, kaip tikitės. Daiktų perteklių slėpkite spintose ar sandėliukuose, o geriausiai išvis parduokite sendaikčių turgeliuose. Parduodami nereikalingus daiktus, suteiksite kitiems džiaugsmo, o patys užsidirbsite papildomų pinigėlių ir atlaisvinsite vietas.

Domėkitės naujienomis

Interjeras nėra sudėtinga užduotis, tačiau ji reikalauja kūrybiškumo. Jeigu abejojate savo galimybėmis ar nepasitikite, investuokite į savišvietą. Pats geriausias mokymosi būdas – ieškoti analogų. Net interjeras vikipedia pateiktų jums daug variantų, kaip galima įsirengti namus. Internete labai daug sukurta įvairiausių portalų, kur interjerai pateikiami iš viso pasaulio. Apžvelgę analogus, greitai pajusite, koks stilius jums priimtiniausias, ir, kuri kryptimi judėti tikslo link.

Kartais labai naudinga šiek tiek paskaityti pamatinių erdvės komponavimo principų. Interjeras turi savas taisykles, todėl jas sužinojus daug lengviau jį valdyti. Metodikos rasite beveik kiekviename knygyne ar bibliotekoje, todėl drąsiai pradėkite ieškoti jau dabar.

Vis dar manote, jog jūsų namų interjeras yra siaubingas? Tuomet keiskite jį kuo greičiau. Atminkite, jog namai – tai šeimininkų veidrodis. Priimdami svečius į sovietinius laikus menančius namus, nesudarysite gero įspūdžio. Gyvename dvidešimtame amžiuje, todėl nebijokite atsinaujinti. Įsileiskite į namus šiuolaikiškumo ir patys pasijusite jaunesni ir žvalesni. Pasirūpinkite, jog interjeras jūsų neišduotų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *